Rehberlik Hizmetleri


Merhaba!

2001 yılından beri Profesyonel Turist Rehberliği yapmaktayım.

Türkiye’nin eşsiz tarihine ve doğasına olan tutkum ağır basınca mühendislik ünvanımdan feragat edip kariyerime rehber olarak devam etmeye karar verdim. Kendimi tek bir cümleyle tarif etmek isteseydim “ben bir gezginim” derdim. Şimdiye kadar Türkiye’nin hemen her köşesini ziyaret ettim ve fotoğrafladım. Rehberlik meslek hayatım unutulmaz anılarla geçti. Kültür turlarından tutun dağ rehberliğine, deniz kanosundan dağ bisikletine kadar geniş bir yelpazede mesleğimi büyük bir keyifle icra ettim. Kariyerimde geride bıraktığım yirmi dört yılda çok önemli tecrübeler kazandım ve bugün bunları misafirlerimle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum. İşimi çok seviyorum ve turlarıma hala ilk günkü heyecanımla çıkıyorum.

Bir doğa harikası olan Fethiye’de ikamet ediyorum. Halen aktif olarak dağcılık, tüplü dalış, dağ bisikleti gibi doğa sporlarıyla uğraşıyorum. Bugüne kadar hem gönüllü, hem de profesyonel olarak binlerce doğasevere dalış ve dağcılık alanlarında eğitimler verdim. Dağlarda olmayı çok seviyorum. Türkiye’de bir çok tırmanış yaptım. Mesela, Ağrı Dağı’nın zirvesine otuz defa, Kaçkar Dağı’na ise yirmi defa çıktım. Kışın da aynı dağlara tur kayaklarıyla gidiyoruz. 

Yabancı misafirlerimize İngilizce dilinde rehberlik hizmeti veriyorum. Ayrıca bugünlerde İtalyanca öğreniyorum. Bir turun en önemli unsurunun bilgili, anlayışlı ve tecrübeli bir turist rehberi olduğunun bilincindeyim. Bu yüzden her yıl aylarca zamanımı mesleki araştırmalara ayırıyorum. Bitkiler ve kuşların yanı sıra klasik arkeoloji ve sanat tarihine de derin bir ilgi duyuyorum.

Benim turizm anlayışım yanlızca ören yerlerini gezip tarihi bilgiler vermek değil,  ziyaret edilen bölgeyi her yönüyle tanıtarak unutulmayacak bir tecrübe yaşatmaktır. Türkiyemiz, tarihi değerleriyle olduğu kadar kültürü, mutfağı ve doğasıyla da çok zengin bir ülkedir. Bu niteliklerin bir bütün olarak tanıtıldığı bir gezi çok daha keyifli ve unutulmaz olacaktır.

Ben de bir gezgin olarak yurtdışında pek çok ülkeyi dolaştım. Dolayısıyla, hoşça vakit geçirmek için tatile çıkan bir turistin beklentilerinin ve ihtiyaçlarının neler olabileceğini çok iyi öğrendim. Bir başka deyişle, siz konuklarımıza daha anlayışlı bir hizmet verebilmek için kendimi daima sizlerin yerine koyuyorum.

Sizleri misafirim olarak ağırlamaktan, bilgi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşmaktan çok mutlu olacağım. Her türlü seyahatinizde rehberiniz olmaya ve ülkemizin güzelliklerini sizlere özveriyle tanıtmaya hazırım. Peki siz benimle bambaşka bir deneyime hazır mısınız?

Türkiye’de vermekte olduğum rehberlik hizmetlerini ve uzmanlaştığım bölgeleri aşağıda görebilirsiniz:

Tarih, Kültür, Arkeoloji, Sanat Tarihi, İnanç Turları

Türkiye’deki tüm ören yerleri, antik kalıntılar, kutsal ibadethaneler, milli parklar, müzeler ve şehirlerin yanısıra; Doğu Anadolu, Batı Anadolu, Karadeniz, Çanakkale Gelibolu Tarihi Yarımadası, Kapadokya ve İstanbul bölgelerinde özel turlar ve gurup turları.

Dağcılık, Doğa Yürüyüşü ve Kar Hediği Turları

Kapadokya, Likya yolu, Karya Yolu, Kaçkarlar, Aladağlar, Bolkarlar, Karçal Dağı, Ağrı dağı, Erciyes Dağı, Hasan Dağı, Batı Toroslar ve Likya Bölgeleri. 

Dağ Bisikleti Turları

Kapadokya, Aladağlar, Adana, Kayseri, Niğde, Likya, Göcek ve Fethiye bölgeleri.

Dağ Kayağı Turları

Aladağlar, Batı Toroslar, Likya, Erciyes, Bolkar Dağları, Hasan Dağı, Kaçkar Dağları ve Ağrı Dağı.

Mavi Yolculuk Tekne Turları

Antalya, Olympos, Kekova, Kaş, Kalkan, Fethiye, Dalyan, Marmaris ve Bodrum bölgeleri.

Kuş Gözlemi ve Botanik Turları

Ege Bölgesi, Likya bölgesi ve Kapadokya.

Ayrıca talep ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere özel tur programları hazırlayabilir, ülkemizde arzu ettiğiniz her bölgede rehberlik hizmeti verebilirim.

NOT:Tüm hizmetlerimiz ve turlarımız, TÜRSAB’ın “A-11904” numaralı yasal seyahat işletmesi belgesine sahip bir tur operatörü olan OVERLAND SEYAHAT ACENTASI (Foça Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, No:34/2 Fethiye)” tarafından düzenlenmektedir.

Biz rehberlerin üstlendiği sorumluluklar arasında ilkyardım bilgisinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyim. 2003 yılından bu yana, başta A.B.D.’nde tamamladığım doğada acil tıp teknisyenliği olmak üzere bir çok ilkyardım ve kurtarma eğitimi aldım. O yıllardan beri de ilkyardım eğitimleri vermekteyim. Turlarımda da  kapsamlı ilkyardım setimi sizlerin güvenliği için her zaman yanımda taşıyorum.